Geboden Oplossing:
Beste meneer,
Zojuist heb ik u telefonisch proberen te bereiken over de afhandeling van uw klacht, maar helaas kreeg ik u niet te pakken. Ik wil daarom graag hieronder terugkomen op uw vragen.
Klachtomschrijving
U geeft aan de tarieven niet redelijk te vinden. Verder vraagt u zich af of de slimme meter goed werkt.
Vergelijking
U noemt in uw klacht dat u in 2021 € 330,- per maand betaalde en nu voor één maand € 1000,- moet betalen. Dit is echter een scheve vergelijking. Allereerst kunt u het verbruik van 2021 en 2022 wel met elkaar vergelijken, maar de kosten niet omdat het om hele andere tarieven gaat. De tarieven zijn de afgelopen maanden erg gestegen en uw totale kosten hiermee ook. Verder is die € 330,- uw termijnbedrag. Dit is een gemiddelde wat voor een heel jaar ongeveer goed is. Dit is dus geen daadwerkelijk overzicht van uw kosten per maand.
Verbruiksoverzichten
De verbruiksoverzichten laten puur het verbruik van de maand zit een daarbij wordt een schatting van de kosten gemaakt. Dit is puur informatief en aan deze overzichten zit verder geen factuur vast. U heeft een vast termijnbedrag en op de jaarnota wordt vervolgens naar uw kosten gekeken en wordt de verrekening met uw termijnbedragen gemaakt. Dit overzicht betekent dus niet dat u ons nu € 1000,- moet betalen. In de wintermaanden liggen de kosten van het verbruik altijd hoger dan uw termijnbedrag, maar in de zomer liggen de kosten van het verbruik lager dan het termijnbedrag. Op de jaarnota verrekend zich dit dus. Maandelijks blijft u dus € 403,- betalen.
Tarieven
U heeft bij ons een variabel contract. U bent geïnformeerd over het feit dat wij maandelijks naar de inkoopprijzen kijken en vervolgens de tarieven per maand vaststellen. Elke keer rond de helft van de maand wordt u per e-mail geïnformeerd over de tarieven van de daarop volgende maand. Wellicht daalt het volgende maand weer. Elke 1e dag van de maand wordt uw slimme meter uitgelezen, zodat we het juiste verbruik voor de juiste tarieven kunnen hanteren. Op de verbruiksoverzichten wordt dit onderscheid niet gemaakt.
Zo toont het verbruiksoverzicht dat al het gas verbruik tegen een bepaald tarief afgerekend gaat worden. In werkelijkheid wordt een deel tegen het ene tarief afgerekend en het andere deel tegen een ander tarief. Zie mijn e-mail voor de specifieke bedragen. Focus dan ook niet te veel op de verbruiksoverzichten, aangezien dit dus geen afrekeningen zijn en daardoor een vertekend beeld kunnen geven. De echte afrekening komt op de jaarnota en daar worden de totale kosten van uw maandelijkse verbruiken berekend aan de hand van de juiste maandelijkse tarieven. Uw termijnbedragen worden hier dan vanaf gehaald.
Aanpassing tarieven
U geeft verder aan het tarief schandalig te vinden en niet te gaan betalen. De tarieven worden vastgesteld en u wordt hierover per e-mail geïnformeerd. Bij een variabel contract bent u ten alle tijden vrij om te verlengen voor lagere tarieven of om over te stappen. Uw verlengaanbod kunt u online inzien. Het verbruik wat er tot nu toe is geweest en wat er nog gaat komen dient u gewoon af te rekenen of de jaar- of eindnota tegen de geldende tarieven ten tijden van het verbruik.
Slimme meter
De slimme meter lijkt prima te werken en ook het juiste verbruik te registreren. Per e-mail heb ik u hier een verdere toelichting over gestuurd.
Afronding
Wij zullen de tarieven niet voor u aanpassen. Het variabele tarief wordt maandelijks vastgezet en is voor onze klanten gelijk. Ook uw slimme meter lijkt goed te werken. Helaas liggen de tarieven op het moment gewoon erg hoog.
Ik vertrouw erop u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.
Met vriendelijke groet,
Budget Energie Webcare