Klacht: Onterecht een geblokkeerde pas

Danique spijkers op 09 november 2021 over Efteling in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Efteling has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Efteling
Categorie Attractiepark
Status Open
Datum 9 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Best Efteling

Ik ben het ermee oneens dat mijn pas is geblokkeerd en nu 5 jaar geen maandelijkse betaling kan doen!
Er is een deurwaarder op gezet omdat ik “blijkbaar” een achterstand had, waar ik trouwens helemaal niks vanaf wist!!!!

Ik vind dit onterecht en vind dat ik mijn oude Efteling abonnement weer moet kunnen heractiveren!! Zodat ik maandelijks Weer kan gaan betalen!

Gewenste Oplossing:

Dat mijn pas weer te heractiveren valt en dat ik hem gewoon weer kan gebruiken op maandelijkse kosten want dit is zwaar oneerlijk

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Efteling

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Efteling nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Danique spijkers
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM