Klacht: ongevalletje in de bus nummer 16

theo en hennie coolen op 13 oktober 2021 over Solmar.nl in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Solmar.nl
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 13 oktober 2021

Hennie Coolen heeft een ongeval meegemaakt in bus nummer 16 van Solmar.nl, waarbij zij tijdens een noodstop gewond raakte aan haar hand, hoofd en stuitje. Ondanks het melden van het voorval aan een medewerker van Solmar, heeft zij geen terugkoppeling ontvangen, terwijl er beloofd was om haar terug te bellen. Inmiddels is er een week verstreken zonder enige reactie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

mijn naam is Hennie coolen ik stond bij de deur van de wc in de bus toen moest de chauffeur volop in de remmen waar op ik gelanceerd werd in de tussen gang. heb daar bij mijn hand hooft en stuitje flink gestoten ik heb dit gemeld bij mark van solmar . de chauffeur heeft het niet gemeld . ze zeiden dat ze mij terug zullen bellen maar tot heden toe nog niets gehoord vind ik kan waardeloos . is inmiddels een week geleden .mvg hennie coolen

Gewenste Oplossing:

dat ik netjes terug gebeld word zo als gezegt de pijn heb ik toch . ik laat dat aan jullie over de oplossing mvg

Reactie van de melder van de klacht theo en hennie coolen

4 jaren geleden - Graag een bericht of telefoontje terug

Alle klachten die gemeld zijn door theo en hennie coolen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM