Klacht: 3555

tinusbijl op 09 mei 2016 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 9 mei 2016

Martine Bijl heeft sinds februari ongewenste sms-berichten van het nummer 3555 ontvangen, waarvoor zij niet heeft ingetekend. Ze vraagt zich af hoe ze haar geld kan terugkrijgen, aangezien deze sms-berichten haar kosten hebben verhoogd. Ze hoopt op een oplossing voor haar situatie.

Mijn Klacht:

Goedemorgen,

Sinds februari ontvang ik smsjes van 3555. Hopelijk heb ik het nu kunnen stoppen. Maar wat ik er aan doen om mijn geld terug te ontvangen? Ik heb nooit gevraagd om de smsjes en zeker niet dat ik laatst mijn rekeningen ging controleren i.v.m. dat op 3x mijn kosten hoger waren dan gebruikelijk, dat ik zag dat de smsjes mij geld kosten.

Ik hoor graag van jullie.

Alvast bedankt,
Martine Bijl

Gewenste Oplossing:

Dat de smsjes van 3555 niet meer worden verstuurd en dat ik mijn gemaakte kosten terug ontvang.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie