Klacht: Zeer slecht bereikbaar

LindaF op 09 november 2021 over Videsk in de categorie Algemeen, Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Videsk
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 9 november 2021

Een klant ervaart problemen met de bereikbaarheid van Videsk na een ongewenste contractafsluiting voor zijn moeder. Ondanks een annulering per e-mail op dezelfde dag, heeft hij na drie dagen nog geen reactie ontvangen en krijgt hij alleen een antwoordapparaat aan de lijn. De klant is ontevreden over de communicatie en weet niet hoe verder te gaan.

Mijn Klacht:

Mijn moeder heeft per ongeluk een contract met Videsk afgesloten. Ze zeiden dat ze van Eneco waren en dat ze mijn moeder een goedkoper contract konden aanbieden. Normaal gesproken trapt ze daar niet in maar met de gasprijzen ik het nieuws….Dezelfde dag heb ik een mail gestuurd dat ik deze wil annuleren. Na 3 dagen nog steeds geen reactie. Met bellen krijg ik een antwoord apparaat. Bij mailen wordt niet op geantwoord. Nu weet ik dus niet wat ik moet doen.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat ze het contract ontbinden. In hun voorwaarden staat dat het binnen 2 weken moet. Dat is gebeurd maar we zijn nu al 2,5 week verder en nog steeds geen reactie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Videsk

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Videsk nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door LindaF
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie