Klacht: Geen geld retour

Michael Aken, van op 05 maart 2020 over www.outdoorlaarzen.nl in de categorie Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 5 maart 2020

Een klant van outdoorlaarzen.nl heeft laarzen teruggestuurd omdat deze niet goed zaten, maar heeft het retourbedrag van € 79,99 nog niet ontvangen. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen via e-mail, telefoon en brieven, heeft de klant geen reactie ontvangen en heeft inmiddels aangifte gedaan van internetoplichting.

Mijn Klacht:

De laarzen van outdoor.nl zaten niet helemaal goed daarom de volgende dag teruggestuurd (op eigen kosten) maar het retour van € 79,99 komt niet! wat ik ook doe mailen, bellen ouderwets brief geschreven naar I.S.T. International Shoe Trading Het welpelo 14 7668 DA, Overdinkel, vervolgens naar het huisadres Welpelo 14 ook daar een brief achtergelaten maar krijg geen reactie. Ondertussen ook aangifte gedaan bij de politie voor internetoplichting

Gewenste Oplossing:

als ik de € 79,99 terug gestort krijg

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over www.outdoorlaarzen.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door riaria
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten