Klacht: geld overgeschreven op 17/11/2021 en nog geen bevestiging gekregen

Dirk Delnooz op 10 december 2021 over Worldpay in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Worldpay
Categorie Betalingsdiensten
Status Open
Datum 10 december 2021

Op 17 november 2021 heeft Dirk Delnooz een overschrijving van €94,74 gedaan voor een online bestelling, maar heeft sindsdien geen bevestiging ontvangen. Hij heeft geprobeerd contact op te nemen met Worldpay, maar krijgt geen gehoor via de telefoon en kan geen e-mailadres of klachtenformulier vinden om zijn probleem te melden.

Mijn Klacht:

op 17/11/201 heb ik een overschrijving gedaan van €94,74
valuta datum 17/11/2021
referentie: C1K17AG02C0000T6
Mededeling : 20211117 07:34:04 ; Carte/Kaart : 0004324685370014 ;TermID : 75734252
het gaat over een online bestelling van PVC poelie wielen

heb hier nog steeds geen nieuws over ontvangen
telefoon wordt niet opgenomen .. ik krijg steeds de bezettoon en een e-mail adres kon ik niet vinden
zou graag hier meer over vernemen .. klacht melden bij Worldpay ??? vindt geen e-mail of klachtenformulier
Dirk Delnooz

Gewenste Oplossing:

Een e-mail adres met de toestand van de betaling
of het geld terugstorten als er geen gevolg aan kan gegeven worden.

Of nieuws over deze leverancier en meer informatie over de betaling naar wie deze betaling gegaan is

mvg

Dirk Delnooz [email protected]

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Worldpay

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Worldpay nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Dirk Delnooz
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM