Klacht: Walibi fright night

roeliemarije op 26 oktober 2014 over Walibi Holland in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Attractiepark
Status Open
Datum 26 oktober 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Om ongeveer 12 uur arriveerden wij op zaterdag 25 oktober in Walibi.
Toen we besloten om eerst maar even verder het park in te lopen en bij verschillende attracties te gaan kijken, zagen we al snel dat er hele lange wachtrijen stonden. Om het verhaal kort te maken, je moest voor elke attractie minstens 1.5 uur tot 2.5 uur wachten. Dus als je mazzel hebt kun je net in 4 attracties gaan op zo’n dag (en daar betaal je dan 35 euro voor op zo’n dag) Ook viel het ons op dat er bijna nergens beveiliging was. We hebben een aantal kleine vechtpartijen en ruzie’s gezien en daar was geen beveiliging te bekennen helaas.Op het eind van de avond proberen van de parkeerplaats weg te rijden kun je ook 2 uur voor uit trekken. Ook daar snel ruzie doordat iedereen graag naar huis wil en geen voorrang aan elkaar verleend. Ondanks dat dit allemaal erg teleurstellend was wil ik nog wel even zeggen dat het halloween gedeelte heel erg mooi gedaan is, complimenten voor de acteurs en de aankleding..

Gewenste Oplossing:

Ik denk dat de oplossing zal zijn om minder mensen toe te laten in het park zodat de wachttijden minder lang zullen worden.
Eerder verkeersregelaars regelen voor bij de parkeerplaats.
En meer beveiliging in het park.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Walibi Holland

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Walibi Holland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM