Klacht: Te late melding van wateronderbreking veroorzaakt inkomstenverlies

klager318f2202 op 20 mei 2026 over Vitens in de categorie Waterschappen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vitens
Categorie Waterschappen
Status Open
Datum 20 mei 2026

Een eigenaar van een kapsalon heeft geklaagd over de korte termijn waarop hij werd geïnformeerd over een wateronderbreking door Vitens. Hij ontving de melding slechts twee dagen van tevoren, wat leidde tot problemen bij het bereiken van klanten met afspraken, en hij ervaart hierdoor een verlies van inkomsten. De klager beschouwt de communicatie als slordig en ongepast.

Mijn Klacht:

Op dinsdag 19 mei ontving ik bericht dat ons water op donderdag 21 mei wordt afgesloten. Als eigenaar van een kapsalon is dit probleematisch, omdat ik niet in staat ben om al mijn klanten te bereiken die een kleurafspraak hebben staan. De korte termijn waarop wij deze melding hebben ontvangen, vind ik zeer slordig en ongepast, vooral gezien de impact op mijn inkomsten.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek Vitens om in de toekomst eerder te communiceren over dergelijke onderbrekingen, zodat ik en andere ondernemers beter voorbereid zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 dagen geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Vitens
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 dagen geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vitens

Bericht van Robin van Klacht.nl

22 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vitens nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door klager318f2202
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM