Klacht: Niet terug gebeld

Vestia doe je werk op 08 juli 2020 over Vestia in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vestia
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 8 juli 2020

Een huurder ervaart dagelijkse overlast van meerdere buren en heeft contact opgenomen met Vestia om dit probleem te melden. Na het ontvangen van een verwijzing naar de sociaal beheerder, zou er een terugbelverzoek plaatsvinden, maar na twee weken heeft de huurder nog steeds geen reactie ontvangen. Na opnieuw contact te hebben opgenomen, wacht de huurder al meer dan een week op een terugbelactie.

Mijn Klacht:

Ik heb dagelijk overlast van mijn buren. En niet van 1 of 2 maar van alle 6 die er wonen. Ik heb een mail gestuurd naar vestia en kreeg een mailtje terug met het nummer van vestia waar ik om de sociaal beheerder moest vragen. Aangezien ze die op dit niemand kunnen doorverbinden (wat ik ook begrijp) zou ik terug gebeld worden. Twee weken later er nog niets. Ik heb toen terug gebeld en zit weer langer als een week te wachten.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik terug gebeld word en er een oplossing gevonden is voor mijn probleem. Er wordt wel verwacht dat de huur betaald wordt maar om hulp vragen hoef je blijkbaar niet bij ze aan te kloppen.!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vestia

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vestia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Vestia doe je werk
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM