Klacht: Verzuimd simonly abonnement stop te zetten

G.H.M.Berendsen op 12 april 2015 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 12 april 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Het simonly abonnement van zoon B.Berendsen 0636491108 zou zo is mij toegezegd medio november 2013 stop gezet worden i.v.m. mijn omzetting van mijn prepaid G.H.M.Berendsen 0630818690 naar een abonnement.
Ondanks de officiële eind datum van maart 2014.
Dat is helaas niet gebeurd ook niet na mijn laatste telefonisch onderhoud van begin maart 2015 waarin mij toegezegd werd dat het direct stop gezet zou worden, vandaar dat ik de laatste afboeking van 6,10 euro gestorneerd heb. Dat bedrag wordt dus al vanaf nov. 2013 ten onrechte in rekening gebracht.
Ons klantnummer 100022864 accountnummer 500022864

Gewenste Oplossing:

Als de duidelijk beschreven klacht correct afgehandeld wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tele2

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tele2 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie