Klacht: Vals beschuldigd

Shiva2005 op 12 juli 2018 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 12 juli 2018

Een klant van Albert Heijn in Boterhoek, Best, voelt zich onterecht beschuldigd en slecht behandeld door de manager. Tijdens het winkelen werd de klant aangesproken en moest zijn tas meerdere keren tonen, ondanks dat deze leeg was. De klant ervaart de benadering als onbeleefd en voelt zich als een crimineel behandeld.

Mijn Klacht:

Hoi ik kom net van de Ah ik word zomaar aan me shirt getrokken en mens en ga nooit naar boterhoek in best want ze behandelen je als crimineel meteen da’s ik sta naar snoep te kijken en meteen zeg de maneger tas leeg halen maar hij heeft al 4 keer gedaan 3 keer laten kijken met geen resultaat 3 was mega gewoon leeg mensen boterkoek de maneger is echt onbeleeft

Gewenste Oplossing:

Ik kom nie eerder boodschappen doen tot hij zijn ontslag heeft en daar niet meer werkt eentje die denkt dat hij alles kan maken

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer