Klacht: Mijn dochter van 13 jaar heeft bestellingen gedaan

Els Raemdonck op 07 juli 2018 over Vakantieveilingen.nl in de categorie Vakantie Veilingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vakantieveilingen.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 juli 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Els, Allereerst wat een enorm vervelende situatie. Het is niet de bedoeling dat jouw dochter op je account een bod kan doen natuurlijk. Helaas ligt deze verantwoordelijkheid wel volledig bij de accounthouder. Wij kunnen nooit nagaan wie er achter...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Vakantie Veilingen
Status Opgelost
Datum 7 juli 2018

Een moeder klaagt over een incassobureau dat haar 13-jarige dochter een schadebeding laat betalen voor bestellingen die via haar account zijn gedaan. Ze ontdekte te laat herinneringsmails van Vakantieveilingen in haar spam en kreeg niemand aan de lijn na een lange wachttijd. De moeder beschouwt de gang van zaken als bedrieglijk en hoopt dat de schuld snel wordt kwijtgescholden.

Mijn Klacht:

Beste

Mijn dochter ontving een brief van een incassobureau INtrum dat ze een schadebeding moet betalen. Zij is echter nog maar pas 13 jaar en heeft via mijn account tickers besteld voor Plopsaland. Vandaag ontdek in mijn SPAM(!!!) mails dat er reeds herinneringsmails van Vakantieveilingen gestuurd geweest zijn om te betalen. ik was hiervan niet op de hoogte. Ik heb dan naar Vakantieveilingen gebeld en een 27 tal minuten heb ik naar een ‘wachtmuziekje’ moeten luisteren. Nooit iemand aan de lijn gehad. Intrum bevestigde me per telefoon dat Vakantieveilingen geen consumenten te woord staan en dat het via hen moet verlopen. DIt zijn écht bedriegelijke praktijken. Het nummer op de website is dus FAKE? Ik hoop dat deze schuld snel kwijtgescholden wordt. Zowel de boetes als de bestelling van de tickets

Gewenste Oplossing:

Als de schulden kwijtgescholden worden

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vakantieveilingen.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vakantieveilingen.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vakantieveilingen.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vakantieveilingen.nl

Heeft op 09 juli 2018 om 10:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Els,

Allereerst wat een enorm vervelende situatie. Het is niet de bedoeling dat jouw dochter op je account een bod kan doen natuurlijk. Helaas ligt deze verantwoordelijkheid wel volledig bij de accounthouder. Wij kunnen nooit nagaan wie er achter jouw telefoon of computer zit. Als je een veiling bij ons hebt gewonnen sturen wij je 7 herinneringsmailtjes en 1 sms voordat de betaling uit handen word gegeven aan het incassobureau. Dat jouw mailbox deze mailtjes als spam behandeld is helaas iets waar wij geen invloed op hebben.

Het telefoonnummer van ons ( 02 808 49 93 voor België en 020 760 50 70 voor Nederland) is wel degelijk een bestaand nummer die elke doordeweekse dag bereikbaar is van 09:00 tot 21:00 en in het weekend van 10:00 tot 17:00 op zaterdag en tot 19:00 op zondag. Wel hebben wij het de laatste tijd wat drukker dan normaal waardoor de wachttijd kan oplopen. Je kan ons natuurlijk ook per mail bereiken.

Helaas is het zo dat wij de betaling niet terug kunnen trekken. Het blijft dus zaak dat deze betaling voldaan moet worden bij het incassobureau.

Met vriendelijke groet,

Donnie Webcare VV

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM