Klacht: maat is niet goed.

meriaan op 18 februari 2013 over Tommy Teleshopping in de categorie Teleshopping

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tommy Teleshopping has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 18 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

Per e-mail een retourformulier toegezonden om het artikel te retourneren ter restitutie van het aankoopbedrag.

Categorie Teleshopping
Status Opgelost
Datum 18 februari 2013

Een klant van Tommy Teleshopping heeft problemen met de maat van een broek, die niet past omdat deze is ontworpen voor een tienermodel zonder heupen. Daarnaast ervaart de klant frustratie over het terugsturen van het product, dat alleen mogelijk is via een telefonische procedure met lange wachttijden en bijkomende kosten. De klant, die 87 jaar oud is, uit zijn onvrede over de situatie en de vervelende muziek tijdens het wachten.

Mijn Klacht:

Large is voor mij een goede maat maar dit is een tienermodel en die hebben nog geen heupen. Ik kan de broek niet aan krijgen.Terugsturen is alleen mogelijk als je telefoneert. Er zijn nog enkele gesprekken voor U wordt er gezegd. Wachten. Na verloop van tijd wordt het er zijn nog 8 wachtende voor u; Zogauw de wacht tijd van 17 euro bgehaald is woredt je vermoedelijk geholpen. Dus de prijs van de broek wordt met 17 euro telefoongeld verhoogd.Ik ben 87 jaar en nog niet zo besodemietert als nu.Ook ben ik niet van plan die afgrijselijke muziek een uur lang aan te horen.

Gewenste Oplossing:

Stuur mij een kaart waarop staat dat ik de retourzending heb aangemeld en de broek kan retourneren.Mochten we niet tot deze oplossing komen dan neem ik andere maatregelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tommy Teleshopping over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tommy Teleshopping in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tommy Teleshopping een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Tommy Teleshopping

Heeft op 18 februari 2013 om 15:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Per e-mail een retourformulier toegezonden om het artikel te retourneren ter restitutie van het aankoopbedrag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Tommy Teleshopping beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM