Klacht: Vrienden van Amstel Live

H.vanDalen op 18 januari 2013 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Kaartenverkoop
Status Open
Datum 18 januari 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

17 januari bericht gekregen dat onze 4 1e rangs kaartjes, besteld en betaald op 3 maart 2012 voor het jubileumconcert van Vrienden van Amstel Live op zaterdag 26 januari, niet geleverd zijn aan Ticketloket en daardoor niet aan ons. Het geld zouden we terug krijgen.
Wanneer ik dit 3 maart had gehoord, had ik bij een andere organisatie nog misschien kaarten kunnen regelen, maar nu niet meer. Het is al tijden uitverkocht!

Gewenste Oplossing:

Alsnog kaarten voor het concert zou geweldig zijn, maar dat kan uiteraard niet meer. Zij zouden aangeklaagd moeten worden en nooit meer kaarten mogen verkopen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ticketloket.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ticketloket.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM