Klacht: Madonna concert

sebastiano70 op 20 februari 2013 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Kaartenverkoop
Status Open
Datum 20 februari 2013

Een klant van Ticketloket.com heeft tickets voor een Madonna-concert besteld, maar kreeg een week voor het evenement te horen dat de kaarten niet beschikbaar waren. Na een verzoek om restitutie ontving de klant slechts een gedeeltelijke terugbetaling van 3 euro, terwijl de restitutie van 500 euro opnieuw met een half jaar is uitgesteld, wat leidt tot frustratie en de overweging om aangifte te doen.

Mijn Klacht:

Vervolg op onderstaande stuk.
Vandaag een mail ontvangen dat wij rente terug krijgen over het bedrag wat nog steeds open staat.
3 euro op de bankrekening gestort, de restitutie van 500 euro wordt uitgesteld voor nog een half jaar.
Schande!!! die drie euro hadden ze ook nog wel mogen houden. Aangifte hiervan doen is de enige oplossing bij dit soort oplichters!

vorig jaar hebben wij ruim op tijd 4 tickets voor het madonna concert besteld.
1 week voor het concert krijgen wij te horen dat die kaarten niet beschikbaar zijn en of wij een dag later willen of restitutie.
Wij hebben om restitutie gevraagd.
Dit geld hebben wij nooit ontvangen, wel een brief een half jaar geleden dat wij over een half jaar het geld terug zouden krijgen.
Nu een half jaar verder een mail te hebben gestuurd twee weken geleden geen geld ontvangen en zeker geen reactie.

Gewenste Oplossing:

Als ik het geld terug kan krijgen ben ik tevreden, wij hebben het over 500 euro.
zie factuur die ik op een word document gekopieerd heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ticketloket.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ticketloket.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM