Klacht: misleiding

tagoe op 05 december 2012 over Telfort in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Telfort
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 5 december 2012

Een klant van Telfort diende een klacht in over misleiding na het ontvangen van een sms waarin werd gecommuniceerd dat er op pakjesavond gratis sms'jes konden worden verstuurd. Na controle bleek dat de sms'jes wel degelijk in rekening werden gebracht, wat leidde tot onvrede over de kosten en de communicatie van het bedrijf. De klant vraagt zich af hoe hij zijn kosten kan terugkrijgen.

Mijn Klacht:

op 3 12 2012 kreeg ik een sms van telfort dat het fijn is om met pakjes avond met vrienden samen te zijn en dat je vanaf 17.00 ur tot 22.oo uur gratis let wel gratis kan sms sen. wat blijkt de sms wordt gewoon in rekening gebracht. Hoe kan ik mijn kosten terug krijgen gelukkig keek ik op *100# en zag dat er geld van mijn tegoed was afgeschreven. Dit noem ik misleiding gelukkig kwam ik er optijd achter want ik heb ook veel vrienden in het buitenland wonen die ik niet vaak spreek vanwege de hoge kosten en die ik graag had willen sms sen.

Gewenste Oplossing:

EEn prepaid tegoed lijkt me op zijn plaats .

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie