Klacht: klantenservice telfort

ferry en diana op 06 januari 2014 over Telfort in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Telfort
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 6 januari 2014

Een klant van Telfort heeft moeite gehad met de klantenservice tijdens het aanvragen van een extra internetbundel. Na een lange wachttijd en tevergeefs contact met een medewerker, kreeg de klant te horen dat het systeem niet werkte en dat terugbellen niet mogelijk was, ondanks de frustratie over de situatie. De klant uit zijn onvrede over het feit dat Telfort wel kosten in rekening brengt voor het bellen, maar geen terugbelservice aanbiedt.

Mijn Klacht:

ik bel de klantenservice voor een extra internetbundel aan te vragen.Bij de eerstemedewerkster kan ik niet worden geholpen en daarna na 20 minuten bellen hoor ik dat het systeem eruit ligt en ik niet kan worden geholpen,of ik wil smiddags wil terugbellen.Ik vraag kunt u me niet terug bellen want het is u fout niet de mijne.Ja mevrouw we kunnen niet met u al die duizenden mensen terug bellen was het antwoord.Nee dat natuurlijk niet maar wel van duizenden mensen 19 ct per minuut ontvangen,dat willen ze wel

Gewenste Oplossing:

Een duidelijk hoofdmenu en een snelle oplossing

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telfort

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telfort nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie