Klacht: Sms databundel veels te laat ontvangen

tom84 op 24 augustus 2012 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

Lastig dat er onduidelijkheid is ontstaan over verbruikskosten voor data. Klanten zijn zelf verantwoordelijk voor alle (data)verbruik van het mobiele telefonie toestel. Volgens onze gegevens is al contact met de klantenservice opgenomen over de verbruikskosten en er is uitleg gegeven...

Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 24 augustus 2012

Een klant van Tele2 met een mobiel abonnement heeft een klacht ingediend over het te laat ontvangen van een sms over zijn databundel. Ondanks de belofte van Tele2 om tijdig meldingen te sturen bij het verbruik van databundel, ontving de klant pas laat een waarschuwing, terwijl hij al geen MB's meer beschikbaar had. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb een mobiel abbonement bij Tele2. Ik heb een databundel van 1.5GB omdat ik veel weg ben en op plekken ben waar geen Wifi beschikbaar is.

Tele2 levert een mooie dienst (naar wat ik dacht), om een sms te sturen wanneer je de helft van je databundel hebt verbruikt, wanneer je 90% van je databundel hebt verbruikt, en wanneer je 100% van je databundel hebt verbruikt.

Nu kreeg ik vandaag een SMS de volgende SMS: “Let op: u nadert het einde van uw databundel. Tele2 zal na het verbruik van de databundel het buiten de bundel tarief in rekening brengen. Groet, Tele2”
Ik dacht: ik ga eens even via de online klantenservice vragen hoeveel er nog beschikbaar is binnen mijn databundel. Dat levert het volgende gesprek op:

——-
Boudje zegt:U heeft nog 57 minuten/SMSjes, maar geen MB meer. Uw nieuwe bundel gaat de eerste van de maand in.

U zegt:helemaal niks meer qua data? want ik kreeg net een sms dat ik het einde van mn databundel nader. Maar dat is dus al volledig op?

Boudje zegt:U heeft geen Data meer. Er is verbruik van 68.50 euro buiten de bundel.

U zegt:Wat!? Waarom krijg ik dat smsje dan zo laat? Die krijg ik een kwartier geleden, en daar staat dat ik het einde nader, niet dat ik er overheen ben.

Boudje zegt:Dan heeft er vertraging in het systeem gezeten. Het spijt me.
——-

Hierna heb ik de klantenservice gebeld, en mijn probleem voorgelegd. Het enige wat er als antwoord werd gegeven was dat er geen rechten aan de smsjes konden worden ontleend, en dat ik zelf verantwoordelijke ben voor het in de gaten houden van mijn dataverbruik.

Ik vind dit nogal kort door de bocht van Tele2. Ze hebben dus een service die voor schijnveiligheid zorgt, waardoor je als klant denkt dat je daar op aan kan, maar dit dus niet het geval is.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen dat Tele2 mij op 1 of andere manier tegemoet komt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tele2 in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tele2 een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Tele2 beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Dit is geen oplossing. Er wordt een dienst geleverd die niet functioneerd, en dat kost mij 68 euro.

Tele2

Heeft op 28 augustus 2012 om 14:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Lastig dat er onduidelijkheid is ontstaan over verbruikskosten voor data. Klanten zijn zelf verantwoordelijk voor alle (data)verbruik van het mobiele telefonie toestel. Volgens onze gegevens is al contact met de klantenservice opgenomen over de verbruikskosten en er is uitleg gegeven over dataverbruik. Indien hier nog vragen over zijn kunnen we bij de klantenservice verder informeren: https://www.tele2.nl/klantenservice/mobiel.html

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie