Klacht: Onterecht betalen aan incassobureau

reshB op 24 september 2012 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 november 2012
Reactie van het bedrijf:

Er is contact opgenomen met de klant om een passende oplossing te bespreken.

Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 24 september 2012

Een klant van Tele2 ontving in juni 2012 een factuur van 23,51 euro, die hij betaalde. Desondanks werd hij in juli afgesloten wegens een vermeende onbetaalde rekening. Na contact met Tele2 werd hij weer kosteloos aangesloten, maar twee maanden later ontving hij een incassobureauverzoek voor 63,65 euro, inclusief incassokosten, voor dezelfde factuur.

Mijn Klacht:

Eind juni 2012 heb ik van Tele2 een factuur binnen gekregen van 23 euro 51 die ik heb betaald. Ik dacht dat daar de kous mee af was. Maar helaas is dat niet per definitie het geval bij Tele2..

In juli werd ik namelijk afgesloten i.v.m. deze niet betaalde rekening.. Toen ik contact op nam met Tele2 met de boodschap dat ik wel degelijk had betaald, werd ik daarin gelijk gesteld en weer kosteloos aangesloten…

Maar ook daarmee was ik nog niet van de ellende die Tele2 heet af.. Twee maanden later werd ik namelijk benaderd door Intrum Justitia die vroeg of ik zo vriendelijk wilde zijn een bedrag van 63 euro 65 te betalen in verband met die ene ‘niet betaalde factuur van juni bij Tele2 en incassokosten’.

Toen ik vervolgens contact op nam met Tele2 om te vragen of ze op hun achterhoofd waren gevallen, kreeg ik te horen dat de financiele afdeling heeft bepaald dat ik het bedrag van 23,51 destijds onder een verkeerd factuurnummer heb overgemaakt en dat het dus verrekend is met een andere factuur en ik Intrum Justitia gewoon dien te betalen.

Het mooie van het verhaal is echter dat ik de factuur wel degelijk onder het juiste factuurnummer heb overgemaakt (Dit heb ik meermaals gecontroleerd na deze beschuldiging)… en dat de fout dus bij Tele2 en haar financiele afdeling ligt… De telefoniste liet mij echter weten dat ze daar niks aan kan doen en dat de financiele afdeling heeft bepaald dat ik gewoon moet betalen… Ook kan ik niet in contact komen met iemand van de financiele afdeling of een ander die mij verder kan helpen, aldus de telefoniste van de klantenservice bij Tele2.

Ik voel me plat gezegd een beetje ‘genaaid’. Nu moet ik onterecht gaan betalen aan een incassobureau, terwijl ik niks fout heb gedaan… En ik kan bovendien niemand van Tele2 bereiken om uit te leggen dat ik niks fout heb gedaan.. Dit voelt erg onrechtvaardig..

Mijn vraag: Wat kan ik hier nog aan doen?

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag zien mijn dossier bij intrum justitia wordt afgehandeld, zonder dat ik aan hen hoef te betalen.. want ik heb de factuur al betaald onder vermelding van het juiste factuurnummer.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tele2 in behandeling genomen

Bericht van Tele2

13 jaren geleden - Beste reshB, Lastig dat er onduidelijkheid is ontstaan over de facturen en verwerking van handmatige betalingen. Wanneer de automatische afschrijving mislukt is het belangrijk om het juiste betalinskenmerk te vermelden, zie ook: https://forum.tele2.nl/nieuws-and-acties-175/belang-betalingskenmerk-handmatige-betaling-11438/ Ik ga voor je uitzoeken hoe het zit met de verwerking van je betaling en kom hier zo snel mogelijk bij je op terug. Met vriendelijke groet, Danielle van Tele2

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tele2 een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Tele2

Heeft op 09 november 2012 om 10:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is contact opgenomen met de klant om een passende oplossing te bespreken.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie