Klacht: te weinig betaalde porto door afzender

Beertje1968 op 28 november 2013 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 28 november 2013

Een ontvanger heeft een kaart ontvangen met een verzoek om € 1,80 te betalen voor een ongevraagd toegestuurde brief. De ontvanger stelt dat het tekort aan porto de verantwoordelijkheid van de afzender is en beschouwt de situatie als onterecht, wat hij als diefstal door PostNL bestempelt.

Mijn Klacht:

Kreeg een kaart met € 1,80 te betalen voor een brief die ik ongevraagd toegestuurd heb gekregen. Dat de afzender niet voldoende port betaald is niet het probleem van de ontvanger maar van de afzender.
Ik vind dit reinste diefstal die door Post NL wordt gevoerd, als ik iets niet besteld en toch geleverd krijg is dat het probleem van de afzender!

Gewenste Oplossing:

Misschien is het handiger om de verzender van de brief/post het geen terug te sturen met de mededeling dan deze wel te bezorgen en dan een geadresseerde lastig te vallen met deze onzin.
PostNL bezorgd deze toch op het adres van de geadresseerde dan is het ook hun probleem, als ik bij de bakker te weinig geld voor mijn brood legt deze het brood terug op de plank en krijg ik deze niet.
Dus PostNL doe dit ook naar de afzender toe en val hier geen andere mee lastig, zeker als de kaart om te betalen een week na het ontvangen van de brief pas komt en dus niet direkt geweigerd kan worden aan de deur.
Hierbij is het dus ook niet zeker dat ik dan ook deze brief ontvangen heb, zeker als je meerdere brieven kan ontvangen van die afzender.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM