Mijn Klacht:
Op 5 juni 2020 kocht ik via het Brabant Dagblad een Stella Vincenza Superior fiets. Ik wist natuurlijk dat daar nooit de beloofde 38% korting op zou zitten, maar je hoopt toch op een soort collectieve korting via het Brabant Dagblad. De dag daarop kwam ik erachter dat Stella ook winkels had (wist ik veel). Benieuwd naar mijn nieuwe aanschaf ben ik er even wezen kijken. Jawel hoor daar had ik de fiets ook kunnen kopen voor exact hetzelfde bedrag. Onder het mom van “bij een kapper koop je ook geen broodje kroket” heb ik de fiets bij het Brabant Dagblad afgebeld. Op 8 juni door Stella gebeld met de vraag of ik de fiets nog wilde. Ja die wilde ik wel maar natuurlijk niet via een tussenpersoon voor hetzelfde geld. Dus toch de fiets bij Stella gebeld. Zij zouden de financiën zelf met het Brabant Dagblad regelen. Ik hoefde niets te doen. Daarna ontstaat er verwarring. Telefoontje: “meneer u heeft twee fietsen in bestelling staan, maar slechts één betaald.” Of een mailtje: “order van de AD is geannuleerd. Daarop heeft u het volledige bedrag betaald. Op 8 juni is er via ons een nieuwe order geplaatst. Echter dient u zelf bovenstaande order van het AD te annuleren, om u betaalde bedrag terug te krijgen.” Administratief kraakte het een beetje.
Enfin op 10 augustus 2020 krijg ik eindelijk mijn fiets. Mijn voorpret was al weg. Afleveren 2 minuten, uitleg geen. Advies: “meneer rijd u drie keer de accu helemaal leeg en laad u hem dan helemaal in een keer op. De factuur zou nagestuurd worden.” Die heb ik nooit gezien. Dus kon ik de fiets ook niet verzekeren. Aan het einde van de week ben ik toch de fiets maar onverzekerd gaan uitproberen. Ik fietste de accu leeg (13 kilometer) en had door dat dit niet mijn fiets werd. De belangrijkste reden was dat ik geen goede afstelling voor mij voor elkaar kreeg (rugklachten). Daarnaast waren er een heleboel zaken die mij tegenvielen. De ritafstand en het totaal aantal gereden kilometers werden veel te klein weergegeven en zijn dus rijdend totaal onleesbaar. De Trip afstand was niet te resetten, er wordt geen gemiddelde snelheid bijgehouden, het licht was altijd en overdreven fel aan en was ook niet uit te zetten, de bel functioneerde nauwelijks, ik moest de hybride stand waarop ik wilde fietsen iedere keer opnieuw instellen, het afdekplaatje van de accu waar de adapter in moest was heel slecht. Ik geef die hoogstens drie maanden en dan ligt die eraf. De voormotor maakte echt veel te veel geluid (dit was mijn derde elektrische fiets dus ik kon daar iets over zeggen). Thuisgekomen ben ik de fiets gaan opladen. Op internet kwam ik gelijksoortige berichten van fietsen die in dezelfde maand geleverd waren tegen. Dat voelde niet goed. Toen ik een uur daarna de adapter wilde verleggen schrok ik enorm van de temperatuur. De adapter werd echt gevaarlijk warm. Toen beide lampjes van de adapter rood bleven ook na een nacht opladen wist ik het zeker, deze fiets ging terug. Ik zou gebruik gaan maken van mijn recht om de overeenkomst binnen 14 dagen te ontbinden (zonder opgaaf van reden). Dat kwam me duur te staan.
Op zaterdag 15-08-2020 ben ik voor het eerst gaan bellen en dat bleef ik vervolgens elke werkdag doen. Hopeloos. Ik heb die week heel wat tijd aan de telefoon gehangen. Je leert al snel dat keuze 4 altijd direct opneemt, maar dat is dan ook de verkoopafdeling. Je wordt door hen wel doorverbonden maar krijgt heel moeizaam daarna nog iemand aan de lijn. Zelfs afspraken over terugbellen worden niet nagekomen. Op woensdag 19-08-2020 had ik dan toch beet. Daar was de mededeling dat de fiets natuurlijk terug mocht maar dat dat wel € 250,- zou kosten. Dat was voor het overschrijden (met 8 kilometer) van de kilometergrens van 5 kilometer én voor de afschrijving van de fiets. Nogal een duur ritje vond ik. Ik ben er ook niet akkoord mee gegaan en wel omdat ik bij de betaling akkoord ben gegaan met de voorwaarden van het Brabant dagblad en daar staat niets over die 5 kilometergrens of over afschrijfkosten. Daarnaast eiste ik een specificatie, die ik ook nooit gezien heb. Die € 250,- waren ook voor het vervoer. Dat mocht alleen door Stella zelf gebeuren, maar hun voorwaarden zegt daar niets over. Daar staat dat de consument voor de kosten van het vervoer verantwoordelijk is. Bovendien staat er dat als zij nadien schade vaststellen of als de fiets tijdens (hun) vervoer gestolen wordt dat er een naheffing komt. Verdienmodel alom. Kortom je zit als consument redelijk klem. Niet alleen keuze 4 van hun telefoonnummer kent een verdien model. Procederen kost natuurlijk ook geld, dus toen Stella met het voorstel kwam om er € 150,- van te maken, waarmee ze mij indirect gelijk gaven van hun schurkenpraktijken, ben ik onder protest akkoord gegaan. Ik was behoorlijk klaar met Stella en wilde vooral van de fiets af. Ik moest die wel zelf inleveren, maar dat mocht ik dan in de winkel in Tilburg doen, de filiaalmanager zou hiervan op de hoogte zijn. Bij afleveren wilde ik natuurlijk een bewijs welke mij vrij zou waren van enige schade vervolging. Ik kon immers achteraf een schadeclaim tegemoet zien. Een vrijwaringsbewijs hoefde niet. “Ik zie toch dat de fiets zo in orde is”. Ik heb de manager nog zover weten te krijgen dat hij Customer Care een mailtje heeft gestuurd dat de fiets goed ontvangen was, maar daar mocht ik geen CC van krijgen omdat het een interne mail betrof. Dus in de winkel weer meerdere malen gebeld met Stella. Uiteindelijk heb ik een uur daarna iemand bij Stella zo ver weten te krijgen dat ik een mail ontving waarin stond dat de fiets goed ontvangen was. De factuur die ik achteraf van Stella heb ontvangen was niet gespecificeerd en had een betalingstermijn van slechts twee dagen. Goed bezig jongens. Mijn advies: Stella nooit doen, zeker niet als het framenummer SVK506006SPFM018 is.
Gewenste Oplossing:
Ik ben tevreden als Stella mijn € 150,- terugstort en oprechte excuses maakt over de teleurstellende manier waarop zij omgaan met klanten.


