Klacht: krijg bestelling niet

oessie op 13 november 2012 over sportmerken.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Status Open
Datum 13 november 2012

Een klant heeft op 25 oktober een bestelling geplaatst bij sportmerken.nl, maar heeft deze nog niet ontvangen, ondanks dat het bedrag al van zijn rekening is afgeschreven. Pogingen om contact op te nemen via e-mail en telefoon zijn zonder resultaat gebleven, wat leidt tot de indruk dat hij is opgelicht.

Mijn Klacht:

Ik heb 25 oct al wat besteld bij sportmerken.nl, maar krijgmaar niets binnen, hetis wel van mijn rekening afgeschreven, en ze zijn steeds niet te bereiken. op mail reageren ze niet en als ik bel word er niet opgenomen.. krijg het idee dat ik opgelicht ben

Gewenste Oplossing:

als mijn cavello binnen zou komen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten