Klacht: Teveel stokjes in nieuwe mega verpakking pall mall shag

Jessica1972 op 17 juni 2014 over Simpel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Simpel has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

geachte heer/mevrouw, U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Ik wil u daarom adviseren om een nieuwe klacht te plaatsen bij het betreffende bedrijf. Met vriendelijke groet, Simpel klantenservice

Bedrijf Simpel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 17 juni 2014

Jessica heeft een klacht ingediend over de mega verpakking van Pall Mall shag, waarin zij een ongebruikelijk hoog aantal stokjes heeft aangetroffen. Ze merkt op dat dit probleem niet voorkomt in de kleinere verpakkingen en vraagt zich af of de mega verpakking nog wel voordelig is. Ze hoopt dat haar klacht serieus wordt behandeld.

Mijn Klacht:

Rook nu een aantal weken de mega verpakking van pall mall shag ben nog nooit zoveel stokjes tegen gekomen in de normale verpakking zowel in de kleine als de normale verpakking. Ik dacht goedkoper uit te zijn omdat ik normaal gesproken anderhalf pakje shag pall mall 50 gram rook. Ben nu ongeveer 5 weken verder en heb een boterham zakje vol met stokjes. Als ik de gruis of moksel hoe je het ook wilt noemen niet zou op maken met het klikken van filtersigaretten zou ik gek zijn om de mega verpakking van 65 gram te kopen. Ik hoop dat mijn klacht serieus wordt genomen. Groetjes Jessica

Gewenste Oplossing:

Als ik een normale hoeveelheid aan shag zou hebben waar deze ook voor verkocht wordt

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Simpel over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Simpel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Simpel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Simpel

Heeft op 17 juni 2014 om 10:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

geachte heer/mevrouw,

U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Ik wil u daarom adviseren om een nieuwe klacht te plaatsen bij het betreffende bedrijf.

Met vriendelijke groet,

Simpel klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie