Klacht: Opvangzak Gamma bladzuiger/blazer

Columbia45cd op 09 juni 2015 over Simpel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Simpel has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw, U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Ik wil u daarom adviseren om een nieuwe klacht te plaatsen bij het betreffende bedrijf. Met vriendelijke groet, Anna van Dijck Simpel

Bedrijf Simpel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 9 juni 2015

Een gebruiker van de Gamma-bladzuiger-blazer B3 uit zijn onvrede over de kwaliteit van de opvangzak. Na drie keer een nieuwe zak te hebben besteld, blijft de plastic rits problemen vertonen, ondanks zorgvuldige behandeling. De klager vindt de prijs van € 15,- voor de zak te hoog gezien de gebrekkige kwaliteit.

Mijn Klacht:

Ben in het bezit van een Gamma-bladzuiger-blazer B3 waar ik op zich best wel tevreden over ben. De klacht die ik heb gaat over de opvangzak
Het is al de derde zak die ik opnieuw heb besteld bij dit apparaat en telkens is het de plastic rits die vervelend gaat doen en dan uit mekaar gaat. Ik maak hem dan ook altijd met de grootste zorgvuldigheid open en toch gaat het weer mis. Ik zorg dat er geen stof van de rits of vuiligheid tussen de rits zit. De rits van plastic is gewoon niet sterk genoeg.De zak kost € 15,- wat toch weer een behoorlijke prijs is

Gewenste Oplossing:

Ik ben het eigenlijk zat met telkens een nieuwe opvangzak te kopen en hoop dan ook dat u zich eens coolant tegenover mij opstelt en mij een brief toestuurd waarin u aangeeft dat ik een GRATIS opvangzak kan bestellen bij een van uw filialen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Simpel over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Simpel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Simpel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Simpel

Heeft op 09 juni 2015 om 20:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw,

U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Ik wil u daarom adviseren om een nieuwe klacht te plaatsen bij het betreffende bedrijf.

Met vriendelijke groet,

Anna van Dijck
Simpel

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie