Klacht: niet ontvangen bankpost

w.j.rol op 11 januari 2013 over Simpel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Simpel has resolved this complaint
Klacht opgelost op 11 januari 2013
Reactie van het bedrijf:

U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Simpel (telecom) kan u niet verder helpen. Ga s.v.p. opnieuw naar klacht.nl en meld uw klacht aan bij het juiste bedrijf. Vriendelijke groet, Klantenservice

Bedrijf Simpel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 11 januari 2013

Een 86-jarige inwoner van Benoordenhout in Den Haag heeft problemen ondervonden met het niet ontvangen van bankafschriften van ABN en ING rond de kerstperiode. Na navraag bij de banken op 10 januari bleek dat de afschriften normaal op tijd zijn verzonden, maar dat de post blijkbaar is verdwenen. De klager ervaart de gevolgen van deze situatie, vooral gezien zijn leeftijd en alleenwonende status.

Mijn Klacht:

Normaal ontvang ik maandelijks rond de 20-23e dag mijn dagafschriften. Rond kerstmis jl bemerkte ik dat noch mijn
ABN-, noch mijn ING dagafschriftentotaal bezorgd werd.
Op 10 jan. jl geinformeerd bij de banken, die de afschriften normaal op tijd hadden verzonden. Klaarblijkelijk is mijn post dus verdwenen en worstel ik nu met de gevolgen; ik ben 86 jr en woon alleen. Banken melden mij dat eea regelmatig voorkomt in wijk Benoordenhout- den haag, waar ik woon.

Gewenste Oplossing:

Ik heb eea al eerder ervaren en heb geen vertrouwen meer in de huidige postbezorging. zegt u mij maar welke oplossing u hebt om mij tevreden te stemmen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Simpel over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Simpel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Simpel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Simpel

Heeft op 11 januari 2013 om 15:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

U heeft uw klacht bij het verkeerde bedrijf aangemeld. Simpel (telecom) kan u niet verder helpen. Ga s.v.p. opnieuw naar klacht.nl en meld uw klacht aan bij het juiste bedrijf.

Vriendelijke groet,
Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie