Klacht: Van de sta plaats worden containers na uitrit gezet oudpapier.

[email protected] op 21 januari 2016 over ROVA in de categorie Schoonmaakbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ROVA has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 januari 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw van de Kuit, De aanbiedplaats wordt ter plekke bekeken door ons. Aan de hand daarvan kunnen wij kijken wat de beste oplossing is. Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen rondom de container aanbiedplaats. Met vriendelijke...

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf ROVA
Status Opgelost
Datum 21 januari 2016

Een klant heeft geklaagd over het verplaatsen van de oudpapiercontainer door de vrouwelijke chauffeur van ROVA, die deze na de uitrit plaatst. Dit zorgt ervoor dat de klant elke keer bij thuiskomst de container moet verzetten, wat als hinderlijk wordt ervaren. Eerder was dit probleem niet aan de orde met andere chauffeurs.

Mijn Klacht:

Geachte mensen van Rova sinds enige tijd worden de containers, door de chauffeuse verzet van de staand plaats na mij uitrit omdat ze zegt dat dit niet anders .Gaat om het oudpapier container
Ik heb haar er vorige maand wat van gezegd. 24 december 2015.
Elke keer als ik thuis kom moet ik alle containers verzetten.
Dit begint langszaam verveilendt te worden.
Sinds de vrouwelijke chauffeur eop zit is dit begonnen, eerder is dit nooit een probleem geweest.
Met de groene en grijze containers is dit geen probleem

Gewenste Oplossing:

Ik ben wel te vrede over de grijze en groene container.
die zetten ze wel netjes terug op de zelfde plek.
Ik hoop dat dit ook weer met blauwe container kan.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ROVA

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ROVA over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ROVA in behandeling genomen

Bericht van ROVA

10 jaren geleden - Geachte mevrouw van de Kuit, Wij hebben inmiddels telefonisch contact met u gehad, uw melding is momenteel in behandeling genomen door de betreffende afdeling. Zodra het antwoord/de oplossing hiervan bekend is zullen wij contact met u opnemen. Met vriendelijke groet, ROVA Klantcontactcentrum

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ROVA een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ROVA

Heeft op 29 januari 2016 om 14:58 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw van de Kuit,

De aanbiedplaats wordt ter plekke bekeken door ons. Aan de hand daarvan kunnen wij kijken wat de beste oplossing is. Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen rondom de container aanbiedplaats.

Met vriendelijke groet,
ROVA Klantcontactcentrum

[email protected]

Heeft op 31 januari 2016 om 18:39 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

De aanbiedplaats is wel oke. Het gaat erom dat de chauffeuse de containers verplaats na mij in/uitrit en ze daar past leegt, en ze daar dan ook laat staan.
Zodat ik er met mij auto niet er in of uit kan zonder dat ik zelfs eerst de containers moet verplaatsen. Daar moet oplossing voor komen.
Dit probleem heeft eerder nooit zo gespeelt als de laatste maanden, nu er een ander persoon op zit. met vriendelijk groet Marianne van de Kuit.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM