Klacht: trekt naar rechts/software niet compatable met Samsung/velgenfabrikant failliet

Frans Geurts op 30 augustus 2016 over Renault in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Renault
Categorie Automerken
Status Open
Datum 30 augustus 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn nieuwe auto opgehaald; kwam er snel achter dat de auto naar rechts trekt; men heeft ruim 1 dag in de werkplaats gepoogd dit euvel te verhelpen; bij ophalen kreeg ik te horen dat het niet 100% verholpen was!!; lukte niet!! Ook mijn mob. tel.was niet te koppelen aan de auto; bleek niet mogelijk!! Tel. was te nieuw zo zei men;moest wachten op nieuwe software; ook de door mij gewenste velgen bleken niet leverbaar; producent was failliet; kreeg geen adequate oplossingaangeboden.Via Renault Nederland as. do. (1 sept. opnieuw naar de dealer.

Gewenste Oplossing:

Als alles verholpen/opgelost is

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Renault

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Renault nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM