Klacht: Actie Salon de Promotion

Andrė Lugtigheid op 20 december 2016 over Renault in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Renault
Categorie Automerken
Status Open
Datum 20 december 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 15 november hebben wij een Clio Estate besteld in Heemskerk levering januari 2017. Op 1 december start er nieuwe actie tot 4 januari 2017 de Estate voor de prijs van een Hatchback. De auto dient uiterlijk 31 maart 2017 tenaam gesteld zijn. De dealer ( speelt the Good Guy) wist niets van de komende actie maar kan niets doen. Bij ons geeft de aanschaf hiermee een nare bijsmaak . Wij voelen ons op een vriendelijke manier belazerd. Ook Renault Nederland (the Bad Guy) is niet bereid ons passend tegemoet te komen. De Clio heeft nu al een deuk opgelopen nog voordat deze tenaam is gesteld.

Gewenste Oplossing:

Wij zij tevreden met een passende oplossing. Niet met een accessoires cheque.
De auto is toch al compleet.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Renault

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Renault nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM