Klacht: rekening augustus 2015 fact nr NL 1503885760

toinekanters op 21 september 2015 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 21 september 2015

Een klant van Tele2 heeft een klacht ingediend over een hoge rekening van augustus 2015, met factuurnummer 1503885760. De klant is verrast door de kosten van € 171,84 voor slechts één dag, wat volgens hem niet in verhouding staat tot de geleverde diensten en niet vooraf is gecommuniceerd. Ondanks twee telefoongesprekken met de klantenservice blijft de klant ontevreden en gefrustreerd over de situatie.

Mijn Klacht:

Rekening met fact. nr 1503885760 is enorm hoog.
Het betreft de data 28 tot en met 31 augustus.
Zelfs op 1 dag € 171, 84 aan kosten.

Deze kosten staan totaal niet in relatie tot het datgene wat het oplevert . Het bedrag van € 171,84 kosten komt overeen met 1 dag netto loon voor een goed betaalde job. Dit is absurd .
Ik ben vooraf niet op de hoogte gebracht van deze kosten die overschrijding . Dit vind ik zeer kwalijk.In het verleden bleef ik altijd onder de abonnementskosten, en nu gebeurt dit plotseling. Ik ben hier helemaal van streek van.
Ik inmiddels 2 maal hierover telefonisch contact gehad met Tele 2 ( 19 en 21 sept)

Gewenste Oplossing:

Dat er extra kosten aan overschrijding van een bundel zijn is acceptabel.
Mijn huidige abonnement staat op 1 Gig. Als bij overschrijding het drie voudige aan kosten gerekend wordt van de abonnementskosten ( 2 Gig kost € 45,= ) vind ik dit acceptabel , maar u rekent ongeveer het 30 voudige. ( 3 Gig verbruikt kosten volgens rek. € 426.81 )
De rekening geeft in de kolom Verbruik ook niet aan waar de abonnement grens van 1 Gig ligt, en wat het totaal aantal MB er verbruikt is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tele2

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tele2 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie