Klacht: intrum justitia

Frama6263 op 12 mei 2015 over Provea in de categorie Lingerie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Provea
Categorie Lingerie
Status Open
Datum 12 mei 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Al jaren krijg ik om de zoveel tijd een brief van INTRUM met een voorstel om een bedrag te betalen wat volgens hun nog open staat bij Flut bedrijf Procea. Heb zeker 2- 3 jaar geleden om mij te laten zien wat ik besteld heb wanneer ik het ontvangen heb en zeker een bewijs waar ergens mijn handtekening onder staat je raad het al nooit ontvangen. Omdat ik het helemaal zat ben,met beide firma’s en om van dat gezeik af te komen heb in maart €53 euro betaald (eigenlijk dom van mij) maar jaq ik denk dan ben ik er van af. Want volgens hun gaat het om iets uit het jaar 2004 en dat is geen tik fout. Wat schets mijn verbazing nu krijg ik weer een brief van INTRUM met een ander dossier nummer ofnik even €90 euro wil betalen of in 12 maandelijkse termijnen of ik mag van die € 90 20% aftrekken als ik het in een keer betaal. Meteen gebeld krijg ik als antwoord dat is een nieuw dossier ook uit 2004. Heb maar weer eens gevraagd om alle gegevens omtrent dit dossier en ook mijn bestelbon van provea. Volgens de onvriendelijke medewerker kon dit wel enkele weken duren. Ik wordt er gewoon onpasselijk van van dit soort bedrijven. Ik zal nu ook echt door gaan al is tot de rechtbank om mijn gelijk te halen.

Gewenste Oplossing:

Dat ik geen brieven of telefoontjes krijg van INTRUM en dat uit hun systeem wordt gehaald. Want volgens mij ook anderen zijn dit gewoon bedrijven die je gewoon willen kaal plukken zowel provea als ook INTRUM.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Provea

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Provea nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM