Klacht: MIjn internet werkt voor de tweede keer niet meer.

MichelPlooster op 15 november 2013 over Post algemeen in de categorie Post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Post
Status Open
Datum 15 november 2013

Een klant ervaart opnieuw problemen met het internet op zijn smartphone, vergelijkbaar met een eerdere klacht. Ondanks eerdere oplossingen is de klant teleurgesteld en overweegt hij om over te stappen naar een andere provider als het probleem niet wordt opgelost. Hij benadrukt dat hij betaalt voor de diensten die hij nu niet kan gebruiken.

Mijn Klacht:

MIjn internet werkt niet meer op mijn smartphone net als de eerste keer toen ik een klacht op klacht.nl had geplaats. Dus ik hoop nu dat hollandsnieuwe het nu wel goed oplost want een derde keer dan ga ik toch echt een andere provider opzoeken die het wel kan.
Vorige keer is het zo opgelost dus ik verbaas me erover dat me internet het weer niet doen. Ik betaal tenslotte 17.50 om te kunnen internetten/bellen/smsen maar wat ik het meest gebruikt kan ik nu niet gebruiken. En dat is echt waardeloos!!

Gewenste Oplossing:

Als mijn internet het doet en blijft doen!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Post algemeen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Post algemeen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM