Klacht: over airfryer HD9240 XL

J.M Adams op 28 april 2016 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 28 april 2016

Margreet Adams meldt dat de baklaag van haar Philips airfryer HD9240 XL loslaat en kale plekken vertoont, ondanks dat zij deze altijd met een sopje heeft schoongemaakt. Ze vraagt zich af hoe dit kan, aangezien de airfryer nieuwer is dan die van haar broer, die dit probleem niet heeft.

Mijn Klacht:

Geachte meneer/mevrouw,

De laag van de bak van de airfryer laat los. Ik heb deze altijd gewoon met een sopje schoongemaakt maar nu zie ik dat de er kale plekken ontstaan. Mijn broer had er al eerder een genomen dus die van mij is eigenlijk nog nieuwer als die van mijn broer. En die heb dit niet ik vroeg me eigenlijk af hoe kan dit!

Ik hoor graag van u.

Met vriendelijke groet,

margreet adams

Gewenste Oplossing:

Ik zou heel content zijn als jullie mij een nieuwe bak zouden willen geven voor in de airfryer!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM