Klacht: Foute / valse maand bedrag

Phcuypers op 13 december 2014 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 januari 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Phcuypers Excuses voor deze late reactie. Graag informeren wij u hierbij alsnog. Het klopt inderdaad dat u op dit moment een voorschotbedrag betaald van € 157,00. Uw nieuwe aanmelding betreft een zogenaamde InControl aanmelding. Bij deze overeenkomst krijgt u...

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 13 december 2014

Na contact met Oxxio over een onterechte afsluiting bij Essent, ontdekte de klager dat de maandelijkse kosten bij Oxxio hoger waren dan bij de Nederlandse Energie Maatschappij. Na een prijsvergelijking bleek dat Oxxio €157,51 per maand kostte, terwijl NEM slechts €134,82 per maand vroeg. Oxxio heeft de situatie uiteindelijk opgelost.

Mijn Klacht:

22 Oktober 2014 hebben wij voor de eerste keer contact gehad met Oxxio (mevr Wilma Farmak) iz een onterechte afsluiting/overname (brief Oxxio kenmerk N12014CSBC0001/SP) bij onze energie leverancier Essent.
Na overleg en wat speur werk zijn we achter de fout gekomen.

Omdat we toch weer onze contracten voor gas en stroom moesten vastleggen zijn we prijzen gaan vergelijken.
De huidige situatie was gas van Essent en stroom van Oxxio.

Bij een analyse van de beste aanbieder (qua prijs) kwamen wij bij de Nederlandse Energie Maatschappij.

Huidige verbruik:
Gas 1.399 m3
Stroom 3.658 kWh

Na analyse van de prijzen voor 3 jaar kwamen wij op de volgende maand kosten:
Kosten Oxxio p.m.= €157,51
Kosten NEM p.m= € 134,82

Omdat we werden terug gebeld door Wilma Farmak van Oxxio omdat er nogal wat moest worden uitgezocht hebben wij haar bedankt en aangegeven dat wij niet verder gaan met Oxxio als totaal aanbieder ivm de prijs.
” oh zegt Wilma, hoe zo niet goedkoop. Welke prijs hebben jullie dan. Dus ik geef aan 157,51 bij Oxxio en €134,82 bij de NEM dus de keuze is gemaakt.
Nou zegt Wilma, die vergelijking sites geven vaak een verkeerd beeld. Jullie gaan met het verbruik geen €157,51 betalen maar € 128,00 per maand als jullie geen ipad of andere producten willen. Nou dat willen wij niet dus €128,00 is dan de prijs. Tevens zat er nog een bonus bij van €100,00. Dus wij zijn goedkoper als de NEM zegt Wilma.

Op deze informatie hebben wij het besluit genomen om met Oxxio in zee te gaan en niet met de NEM.

Alles geregeld en nu komen de eerste facturen van €157,51.
Sinds vandaag hebben we bonnen gehad mbt de extra bonus.

Het maandbedrag klopt niet en wij zijn op foute voorwaarden binnen gehaald.

Nu hebben we contact gehad met Oxxio iz het foute bedrag. We hebben gesproken met Charlotte Reutelingsbergen (hopelijk correct geschreven) en zij geeft aan dat mevr Farmak niet bekend is binnen Oxxio en dat wij accoord zijn gegaan met de maandprijs van €157,51.

Het is niet correct dat wij accoord zijn gegaan met die prijs en wat gek dat mevr Farmak niet opeens niet meer bestaat.

Gewenste Oplossing:

Wij hebben op het maand bedrag van €128,00 de keuze gemaakt en willen dat dit wordt recht gezet.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 22 januari 2015 om 11:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Phcuypers

Excuses voor deze late reactie. Graag informeren wij u hierbij alsnog.

Het klopt inderdaad dat u op dit moment een voorschotbedrag betaald van € 157,00. Uw nieuwe aanmelding betreft een zogenaamde InControl aanmelding. Bij deze overeenkomst krijgt u een voucher waarmee u bij de energiebespaarshop, energiebesparende producten kunt bestellen. Indien u deze producten op de juiste manier gebruikt, dan kunt u op uw verbruik besparen met een bedrag van € 365,00. Als we deze besparing in mindering brengen op uw voorschotbedragen, dan komt deze uit op ongeveer € 128,00. Dit is dan ook de reden waarom onze verkoper dit aan u heeft doorgegeven.

Indien u wenst en actief gebruikt maakt van de energiebesparende producten, dan kunt u uw voorschotbedragen laten verlagen naar € 128,00. U kunt uw voorschotbedragen vrij eenvoudig aanpassen door een account aan te maken via https://mijn.oxxio.nl.

Wij gaan er vanuit u hiermee volledig te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Michaël
Oxxio Nederland bv

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie