Klacht: oplichting via: NL13ABNA0506417344

JPB1 op 25 juni 2020 over ABN AMRO in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 juni 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste JPB1, Wat balen dat je bent opgelicht via Marktplaats. Uit je bericht begrijp ik dat je voor de aankoop een bedrag hebt overgemaakt via Tikkie. De IBAN die je noemt is een tussenrekening van Tikkie bij ABN AMRO. Als...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf ABN AMRO
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 25 juni 2020

Een gebruiker op Marktplaats, genaamd Joris, maakt gebruik van het rekeningnummer NL13ABNA0506417344 en wordt beschuldigd van oplichting. De klager verzoekt ABN AMRO om deze gebruiker te blokkeren om verdere oplichting te voorkomen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

op Marktplaats is ene Joris actief die het nummer NL13ABNA0506417344 gebruikt.
Graag deze gebruiker blokkeren zodat hij niet meer mensen oplicht.

Gewenste Oplossing:

NL13ABNA0506417344 blokkeren.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABN AMRO in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ABN AMRO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ABN AMRO

Heeft op 26 juni 2020 om 07:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste JPB1,

Wat balen dat je bent opgelicht via Marktplaats.

Uit je bericht begrijp ik dat je voor de aankoop een bedrag hebt overgemaakt via Tikkie. De IBAN die je noemt is een tussenrekening van Tikkie bij ABN AMRO.

Als je via Tikkie betaalt, dan gaat het geld via deze tussenrekening uiteindelijk naar de ontvanger. In de details van de afschrijving op je rekening zie je, behalve eerder genoemde IBAN, nog een andere IBAN. Deze IBAN is van de ontvanger, waar het geld naartoe is gegaan.

Net zoals bij alle betalingen waar je zelf akkoord voor geeft, kan deze betaling niet teruggehaald worden. Dit is alleen mogelijk bij een automatisch incasso. Daarom raad ik je aan om aangifte te doen bij de politie. De politie kan een onderzoek starten naar de betreffende persoon en verdere maatregelen nemen.

Maak ook een melding via het Tikkie Whatsappnummer (06-13768528). Zo zijn ook zij op de hoogte en starten zij een onderzoek naar deze Tikkie gebruiker. Ik raad als laatste ook aan om hiervan een melding te maken bij Marktplaats.

Ik ga ervan uit je hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.

Met vriendelijke groet,

Rick
ABN AMRO Webcare

JPB1

Heeft op 26 juni 2020 om 10:02 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Gelukkig had ik dit door en heb ik geen geld overgemaakt. ABN amro zou beter het nummer van de ontvangen kunnen tonen dan een tussenrekening. Nu is het allemaal te anoniem. Rabo en nog zijn transparanter. Heb een en ander ook bij marktplaats gemeld en gebruiker is geblokkeerd.

Alle klachten die gemeld zijn door JPB1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM