Klacht: Oplichters die afrekenen en vervolgens niets leveren, ook geen geld terug. Fake tel nrs.

Phily op 13 juni 2012 over Advantagecorner in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 13 juni 2012

Een klant van Advantagecorner beschrijft het bedrijf als oplichterij, waarbij betalingen voor elektronische producten en huishoudelijke artikelen worden gedaan zonder dat de goederen worden geleverd. De identiteit van de persoon achter het bedrijf lijkt te variëren, en er zijn geen duidelijke contactgegevens te vinden. De klant meldt ook dat de bank, ING, geen actie onderneemt tegen deze praktijken.

Mijn Klacht:

Dit is een oplichter, die mensen laat betalen voor spullen en die vervolgens niet levert. Het gaat om electronische produkten maar ook om huish. art.
De man achter de firma heet dan weer W, dan weer P, dan weer M, dan weer S.
Het is pure oplichterij. Een website waarop alle artikelen staan, is geregistreerd in Arizona. IP adres, adres gegevens e.d. zijn nergens te ontdekken.
Wel werkt deze meneer of mevrouw ???? met ING BANKREKENING
NUMMERS. ING doet er als bank helemaal niets mee !

Gewenste Oplossing:

Mijn geld, de betaalde € 439 voor een Samsung S 3 smartphone terug.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)