Mijn Klacht:
Beste
Bij deze wil ik een klacht indienen. Ik verkocht bij iPhone x10 via tweedehands naar een persoon, namelijk Wilma Barendt. Afkomstig uit Lokeren, nu 5 dagen actief op tweedehands… Deze persoon ging storten en bijgevolg, als ik het bedrag zag op mijn rekening, ging ik deze iPhone hem opsturen. In plaats daarvan ging er geen geld op mijn rekening, maar ging er geld van mijn rekening. 1280 euro op correct te zijn, gelukkig zag ik dit snel en heb ik snel maatregelen kunnen treffen. Hij stuurde mij een link, om de verificatie van mijn rekeningnmmr te beveiligen via een zogezegde vertrouwde link van tweedehands. Zag er ook heel betrouwbaar uit maar dit was dus volledig nagemaakt en fake. Kon ik in princiepe geweten hebben maar ik had zover eerlijk gezegd niet gedacht aangezien ik dit eigenlijk nog nooit heb meegemaakt en aangezien ik ook dacht dat dit niet zo vlot ging… Ik ging er vanuit dat hij hiermee niets verkeerd kon doen, want hij had geen informatie van mij, enkel en alleen maar mijn rekeningnmmr. Hij vroeg me wel om de voorkant van mijn kaart door te sturen maar dat heb ik niet gedaan. Blijkbaar heeft hij door die link mijn kaart kunnen hacken. Nu, ik heb klacht ingediend bij de politie en de bank, KBC. Normaal gezien komt dit in orde, want dit is fraude. Maar, wat ik persoonlijk niet correct vind, is dat deze man gewoon zijn spelletje blijft doorspelen, ook al wordt zijn account geblokkeerd. Want jullie weten, in één trek kunt u een nieuw account aanmaken. Dit vind ik verre van kunnen! Zeker omdat deze meneer ons gesprek afsluit met de zin: De bank betaalt alles terug.. Deze persoon kent het systeem en nog erger, hij trekt het geheel in het belachelijke. En hij maakt gebruik van jullie site om aan oplichterij te doen. Volgens politie gebeurt dit dagelijks.
Gewenste Oplossing:
Ik ben tevreden als jullie in eerste instantie deze persoon permanent verwijderen van tweedehands. Dit is bijna onmogelijk, tenzij jullie het systeem aanpassen. Namelijk, je kunt enkel maar een account aanmaken aan de hand van je identiteit. Dit lijkt mij op deze manier veel vertrouwelijker, namelijk, eenmaal iemand aan oplichterij doet, kan deze persoon nooit meer actief zijn op tweedehands. En dit lijkt mij op deze manier een eerlijke bedoening. Want ik ben ervan overtuigd dat ik niet de eerste en laatste zal zijn. Ik heb nu nog het geluk dat het bij mij draait om een klein bedrag, ja klein precies... En dat de bank negen op de tien volledig zal tussenkomen, maar bij sommigen zal dit grapje veel erger zijn.
Ik hoop dat jullie naar de toekomst iets veranderen in jullie manier van handelen want ik vind het eigenlijk best zielig dat dit gebeuren, dagelijks door de beugel kan. Zulke oplichterij van mensen komen er heel gemakkelijk vanaf, kunnen zelden gepakt worden en dat allemaal door de domheid van de mens en de gaten in het internetsysteem. En geef toe, mijn idee is perfect mogelijk, dus waarom dit niet toepassen, dit kan alleen maar meer vertrouwen bieden aan jullie site en aan de mensen die hier actief aan deelnemen. Ik zal nu nog verder gebruik maken van jullie site, ik doe gewoon niets meer via online, enkel cash. Maar vele mensen geven jullie site op, door zulke voorvallen. En welk bedrijf wil nu niet zijn klanten op de voorgrond en welk bedrijf wil nu niet dit soort oplichterij van mensen uit zijn bedrijf?
Alvast bedankt voor jullie moeite.
Met vriendelijke groeten
Lien Missiaen


