Klacht: Oostappen vakantiepark Prinsenmeer; alle faciliteiten op het park gesloten; “had u maar op de site moeten vinden”

nicole van dijk op 13 mei 2013 over Oostappen Vakantieparken in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vakantieparken
Status Open
Datum 13 mei 2013

Een vrouw heeft een midweek geboekt op vakantiepark Oostappen Prinsenmeer, maar bij aankomst zijn alle faciliteiten, inclusief het restaurant, gesloten. Het subtropisch zwembad is slechts beperkt open, wat niet overeenkomt met de verwachtingen die in de bevestiging zijn geschetst. Na klachten bij de receptie en de vestigingsmanager is er geen oplossing geboden, en de vrouw vraagt om een terugbetaling.

Mijn Klacht:

Midweek (ma 13/5) geboekt op vakantiepark Oostappen Prinsenmeer voor vrouw en 2 kinderen.

Dit staat er in de bevestiging:
Geachte Mevrouw Nicole van Dijk,
U heeft een geweldige vakantie bij Oostappen Vakantiepark Prinsenmeer (NL) in het vooruitzicht.

Aangekomen blijken alle faciliteiten dicht te zijn, tot met restaurant toe. Het subtropisch zwembad is alleen in deze midweek open op dinsdag van 14 tot 16 uur. Rest is alles dicht. Waarop zou dit park nou toch geselecteerd zijn als ik kom met 2 kinderen van 8 en 9 jaar??? Beklag gedaan bij de receptie, daarna nogmaals bij de vestingsmanager ofzo.
Overboeking naar ander park (desnoods in Belgie) heeft geen zin, geldt namelijk voor alle vakantieparken van Oostappen groep. Nou dan graag mijn geld terug, “nou daar doet de directie van oostappen niet aan” u kunt toch uitstapjes gaan maken… Wordt weggestuurd zonder linnenpakket (moet ik later maar komen ophalen, eveneens de gratis kadocheck van EUR 40,–) is nergens te vinden.
Heb nog ff zitten balen met huilende kinderen in het huisje, doch dit is niet waarvoor ik met mn kinderen een midweek wegga, moet relaxing zijn en met prioriteit voor het plezier voor de kinderen!
Heb om 18.30uur mn spullen gepakt en ben maar weggegaan. receptie is al dicht, sleutel in de bus gedaan.

Nergens in de online boeking wordt dit vermeldt, nergens staat het op de site, na veel zoeken op instructie van de dame achter de balie, is het te vinden als zijnde een witte week, waarin een folder OG tarieven die je kan downloaden, staat dat er “beperkte faciliteiten” beschikbaar zijn. Beperkt is niet maximaal 2 uur zwemmen in een hele midweek. Zo ga je niet met gasten om!
Ben ook niet de enige op het park met hetzelfde probleem!

Gewenste Oplossing:

Volledige terugbetaling van het reserveringsbedrag.

Oostappen had duidelijk aan kunnen en moeten geven dat de faciliteiten niet beschikbaar waren, in de online boeking wordt hier nergens een letter aan gewijd.
Dit heet informatieplicht!!!
Oostappen groep neem je verantwoordelijkheid en lost dit op.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Oostappen Vakantieparken

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Oostappen Vakantieparken nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM