Klacht: Bedswantsen !!!Van eerst smerige caravan die wel werd schoongemaakt naar F16 terror caravan nr bedswants

Ingeklachten op 09 juni 2019 over Oostappen Vakantieparken in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vakantieparken
Status Open
Datum 9 juni 2019

Een gezin verbleef in een stacaravan van Oostappen Vakantieparken, waar zij ernstige hygiëne- en onderhoudsproblemen ondervonden. De eerste stacaravan was niet schoon, en de tweede had gebreken zoals een kapotte bank, ontbrekende meubels, stank, en defecte apparatuur. Ondanks herhaalde meldingen werden de problemen niet adequaat opgelost, wat leidde tot een teleurstellende vakantie-ervaring.

Mijn Klacht:

We kwamen de mei vak eerst in stacar die nog niet schoongemaakt was behalve de w.c .Dit werd wel gedaan mr je mist wel 2 uur v de vak .Na dit weekend verhuisd nr andere stacar f16 .Ondanks onze meldingen dat de bank is storte zodra je ging zitten .De tafel ontbrak het zeil grijs was v d afslijting dus kaal ! Alles stonk nr sigaretten.De Bank overal super goor was en oud.De stoelen buiten ontbraken. .Er gaten waren.Plafond in de keuken verbrand zwart …er mr 1 pitje het deed en dat moest je dan wel ingedrukt blijven houden waardoor je dus niet kon kopen.Zelfs de lakens er zo lang lagen dat deze ook stonken en er geen warm water was en de tv alleen spookbeeld gaf en er geen afstandbediening was .De kachel koppijn gaf en er daarom wel een co2 melder hing.Werden we gewoon alleen geholpenmet de td die de verschillende klusjes zou oplossen en was er zgn geen plek in een andere stacar terwijl echt het halve park vrij was.Pas na 3 keer klagen en geen nee accepteren en niet weg gaan en fotos de volgende dag WEER op de td en schoonmaak moeten wachten vr inspectie die bevonden dat we in een andere stacar mochten .Gelijk een mooie chalet gekregen met cv maar we wouden in de Z7 ivm de ligging .In deze mooie stacar werd ik gebeten dr bedwantsen en dat is dr de ehbo ook geconstateerd .Ik weet niet of we ze in de F16 hebben opgelopen of de z7 .Ik kreeg wel nieuwe matrasszn en beddengoed en dekbedden en kussens en behandeling v d car zou op mijn verzoek na onze laatste dagen gebeuren.Maar ik heb nooit een vergoeding of voucher of gebaar gezien vr d 2 weken jeuk v d zeker 70 beultjes .Alles wat ik thuis 14 dagen heb moeten invriezen en uitwassen op 60 graden .Om geen bedswants mee te nemen of vr d creme en het ongemak v 4 bedden te moeten verwisselen .

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik een vergoeding krijg in de vorm van vergoeding een bedrag vr d zalfjes en ongemakken dat ik zal besteden aan een toekomstige boeking bij oostappen .Of een horeca voucher of een week stacar op het park gratis aan een weekend heb ik niks we hebben geen auto en wonen te ver v d parken .Zeker als je de andere klachten erbij opteld die ik hier nu ook ga plaatsen is een geheel gratis vakantir op prinsenmeer niet een verkeerd gebaar.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Oostappen Vakantieparken

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Oostappen Vakantieparken nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM