Klacht: onvriendelijke ‘klantenservice”

boeren34 op 17 oktober 2013 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf DHL
Status Open
Datum 17 oktober 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Een pakketje gebracht bij een dhlforyou punt, blijken de afmetingen niet te kloppen.. voorwaarden: 80×40 maximaal 60 liter, maximaal 10 kg.
Mijn pakketje, jawel, 60 x 45 x 15 qua volume geen probleem denk ik dan maar daar denken ze bij DHL toch anders over. Ja, de breedte is maar liefst 5 cm groter dan 40 cm die DHL als maximum aangeeft, maar het gaat toch om het totale volume of niet dan? anyway, ik bel de klantenservice om te vragen hoe het nu zit en of er misschien een andere mogelijkheid zou zijn, maar die waren wel zo kort af en cynisch dat dit voor mij meteen het laatste pakket is dat met DHL verzonden gaat worden!!
Als je geen plezier hebt in je werk, ga dan gewoon iets anders doen!!

Gewenste Oplossing:

respectvolle en vriendelijke behandeling als klant, zeker als je daar ook nog eens 80 cent per minuut voor mag betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM