Klacht: Afschrijving door incasso van niet besteld prodict

Karin Tietjens op 26 februari 2017 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 26 februari 2017

Een klant van NS heeft onterecht een bedrag van €62,90 zien afschrijven via incasso, zonder een door hem gegeven machtiging. Hij ontdekte dat er in voorgaande jaren ook soortgelijke bedragen zijn afgeschreven, vermoedelijk gerelateerd aan een OV daluren abonnement dat hij jaren geleden had, maar niet kon verlengen vanwege zijn buitenlandse adres. De klant vraagt zich af hoe de NS deze incasso's kan uitvoeren zonder zijn toestemming.

Mijn Klacht:

22-02-2017 heeft Incasso €62,90 van mijn rekening gehaald met de beschrijving “bestelling” (van NS GROEOP IZ NS REIZIGERS).
Ik heb mijn bank gevraagd dit bedrag terug te storten.
Ik kwam er nu pas achter dat onder dezelfde noemer in 2016 €62, 60 werd afgeschreven, in 2015 €61,30, in 2014 €60,00.
Ik vermoed dat het om een OV daluren abonnement gaat dat ik jaren geleden had, maar moest stopzetten omdat mij kaart te oud was en het me niet lukte een nieuwe te bestellen omdat ik in het buitenland woonde/woon en alleen een buitenlands adres had en nog steeds heb. Er werd mij uitgelegd dat ik met een buitenlands adres geen nieuw OV daluren abonnement kon bestellen.
Hoe kan het dat de NS toch, via Incasso, en ZONDER EEN DOOR MIJ GEMACHTIGDE BETAALOPDRACHT, dat geld van mijn rekening kan afschrijven?
Is het mogelijk om het geld van 2016, 2015, 2014 ook terug te krijgen?

Gewenste Oplossing:

Stopzetten van bestelling van "NS GROEP IZ NS REIZIGERS".
Terugstorting van door Incasso afgeschreven geld in 2017, 2016, 2015, 2014.
NS moet klanten van tevoren meedelen, dat ze en bedrag gaan afschrijven / Incasso een bedrag willen laten afschrijven, en waarvoor.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten