Klacht: Geen levering en geen geld retour.

user-179488 op 22 mei 2013 over NRGY in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf NRGY
Status Open
Datum 22 mei 2013

Een klant heeft in maart inline skates besteld bij NRGY, maar deze bleken niet leverbaar. Ondanks het ontvangen van een creditnota en herhaalde pogingen om het geld terug te krijgen, is het bedrag nog steeds niet teruggestort en is het telefoonnummer van de webshop afgesloten. De klant merkt op dat de webshop en advertenties op Google nog steeds actief zijn.

Mijn Klacht:

In maart bestelde ik een paar inline skates van Nijdam, deze bleken niet leverbaar. Ik wilde daarop mijn geld terug en kreeg een creditnota. Tot op heden is het geld nog steeds niet teruggestort ondanks meerdere mails en brieven te hebben gestuurd. Telefoonnummer is afgesloten.

Wat mij het meeste opvalt is dat de webshop nog steeds online is, de advertentie op google werken ook nog steeds.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug, het gaat om € 39,95 en ik wil dat het bedrijf zo snel mogelijk stop met de webshop om nog meer gedupeerden te voorkomen.

Op 27 mei is na diverse brieven, dreigen met een incassobureau en diverse pogingen om contact op te nemen het bedrag toch nog teruggestort op onze rekening.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NRGY

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NRGY nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten