Klacht: product werkt niet

jackybeer op 17 juli 2018 over Nivea in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Nivea
Status Open
Datum 17 juli 2018

Een consument heeft twee flesjes waterproof oogmake-up remover van Nivea aangeschaft, maar is teleurgesteld omdat het product niet effectief blijkt te zijn bij het verwijderen van waterproof mascara. Zonder aankoopbon kan de consument het product niet retourneren, wat leidt tot frustratie over de verspilde uitgaven.

Mijn Klacht:

ik heb afgelopen week uw product waterproof oogmake-up remover gekocht (2 flesjes) . helaas werkt het niet, mijn waterproof mascara blijft gewoon zitten, ik heb de aankoopbon weg gegooid anders was ik het gaan teruggeven bij de Etos!!!!!!!! dus ik ben zeer teleur gesteld dat uw product niet werkt. ik zit nu met 2 flesjes oog make-up remover die niet werken en mijn geld weg

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als u de klacht kan oplossen en geen dingen op uw producten schrijft die niet waar zijn

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nivea

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nivea nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM