Klacht: Niet up to date zijn van de vodafone app

Sharonschouw op 24 november 2014 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 24 november 2014

Een klant van Vodafone ervaart problemen met de mobiele app, die volgens hem onjuiste informatie geeft over zijn dataverbruik. Ondanks dat de app aangeeft dat er nog 297MB beschikbaar is, ontvangt hij een rekening van 78 euro omdat zijn datablok op is. Na contact met de klantenservice blijkt dat de app niet klopt en wordt er geen oplossing geboden voor zijn probleem.

Mijn Klacht:

Volgens de app van vodafone heb ik nog 297MB te besteden in mijn data blok. Nu krijg ik echter een rekening van 78euro omdat mijn datablok op is. Na gebeld te hebben met de vodafone klantenservice word mij verteld dat de app biet klopt, ik over de datalimieten heen zit en een extra blok kan bijkopen. Migratie naar onbeperkt internet kost 50 !! Euro
Ik vind dit belachelijk en er wird niet eens gekeken naar een oplossing voor het probleem, dit is makkelijk geld verdienen voor vodafone !!!!!

Gewenste Oplossing:

Gratis migratie naar onbeperkt internet of real time up to date informatie over de data limieten

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vodafone

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vodafone nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie