Klacht: niet leveren van schoolboeken

Richard van Duin op 24 september 2014 over De Ruiter en Fanoy in de categorie Boekhandel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Boekhandel
Status Open
Datum 24 september 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Onze dochter wacht al meer dan vijf (!) weken op het overgrote deel van haar schoolboeken. De levering die door de Ruiter en Fanoy gezegd is te zijn gedaan heeft ons huisadres nooit bereikt.

Naleveren van boeken komt, op een enkel boek na, NIET van de grond.

Op telefoontjes en (aangetekende) brieven van ons wordt niet gereageerd!
Uiteraard hebben wij ook “de school” geinformeerd die aan heeft gegeven “alles” in het werk te stellen om levering op gang te krijgen. Wat deze inspanningen precies zijn weet ik niet, maar óók deze toezegging van school leidt tot op heden tot niets.

Een onacceptabele gang van zaken….

Mijn dochter zit in 2MAVO is geen hoogvlieger en heeft gewoon haar boeken nodig om een beetje “normaal” mee te kunnen komen.
Dat is nu dus onmogelijk.

Ik hoor graag!

Met vriendelijke groet,

Richard van Duin

Gewenste Oplossing:

als alle boeken "per omgaande" worden geleverd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over De Ruiter en Fanoy

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over De Ruiter en Fanoy nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM