Klacht: Heel erg irritant Bedrijf die leugens verkoopt

ivanko op 09 januari 2020 over Nederlands Energie Verbond in de categorie Energieleveranciers, Vergelijkings websites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 9 januari 2020

Een consument heeft een klacht ingediend over een telefoongesprek met het Nederlands Energie Verbond, waarin hij werd benaderd over het verlengen van zijn energiecontract. Hij is van mening dat de informatie die hem werd gegeven onjuist was en heeft zijn onvrede geuit over het verkrijgen van zijn persoonlijke gegevens. De consument heeft de zaak gemeld bij de ACM ConsuWijzer en is van plan contact op te nemen met de Autoriteit Persoonsgegevens.

Mijn Klacht:

Ik werdt gebeld net voor etenstijd, ze zeggen dat ze van mijn huidige energiemaatschappij gegevens hebben ontvangen voor het verleningen van energie contract. ik haakte daarop in en ben niet van gediend met deze leugens. Ik vraagde waar zij mij persoonlijke gegevens hebben gekregen en enige wat hij zij is: van uw huidige energiemaatschappij weer een leugen.

Maar goed gemeld bij ACM ConsuWijzer en morgen bellen Autoriteit Persoonsgegevens ze werken maar tot 17:00 helaas.

Ook gebeld door een irritant energiemaatschappij: MELDEN MELDEN MELDEN

ACM ConsuWijzer: 088-0707070

Gewenste Oplossing:

- Mijn persoonlijke gegevens verwijderen.
- Mijn persoonlijke gegevens Niet verkopen enof verspreiden.
- Nooit meer bellen NOOIT!!!! NOOIT!!!! NOOIT!!!! MEER!!!! BELLEN!!!

Wie ik ben, een inwoner van Nederland.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nederlands Energie Verbond

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nederlands Energie Verbond nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ivanko
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie