Klacht: Trage afhandeling afkoop beleggingsverzekering

Lurling op 17 mei 2012 over Nationaal Spaarfonds in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nationaal Spaarfonds has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 mei 2012
Reactie van het bedrijf:

Er is telefonisch contact opgenomen. We hebben de klant een voorstel gedaan. Waarde is inmiddels overgemaakt naar de klant. Klant is tevreden met de oplossing.

Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 17 mei 2012

Een klant van Nationaal Spaarfonds uit zijn onvrede over de trage afhandeling van de afkoop van zijn beleggingsverzekering, die hij sinds 1995 heeft. Na jarenlang sparen met een inleg van €6532, bleek het saldo bij afkoop aanzienlijk lager te zijn. De klant ervaart de communicatie van de klantenservice als overbluffend en agressief.

Mijn Klacht:

Sinds 1 november 1995 hebben wij een beleggingsverzekering bij Nationaal Spaarfonds, met inleg van €34,03 (Fl 75-,), looptijd 20 jaar (inschrijfnummer 4019685). Het product is toen, net zoals bij vele andere mensen, “verkocht’ als een geweldig SPAARproduct voor later. Inmiddels weten we dat het gewoon een woekerpolis is…..een product waarbij alleen maar verlies voor de consument mogelijk is.
Gezien de alsmaar dalende koersen besloten wij begin dit jaar de polis af te kopen. Na 16 jaar “sparen” hadden we €6532 ingelegd. Het saldo op 01/01/12 was slechts €4727,21.
Op 15/03/12 hebben we een brief verstuurd m.b.t. opzeggen/afkoop. Op 4 april werden we gebeld door iemand van klantenservice of wellicht van andere afdeling, want deze man begon direct op enigszins overbluffende en agressieve wijze aan te geven dat het zonde was om te stoppen, dat we er nog maar over na moesten denken, etc en als we het zeker wisten maar terug te moeten bellen. Ietwat verbluft werd het gesprek beëindigd. Helaas hebben we de naam van de man niet goed kunnen verstaan, anders hadden we hem hier zeker vermeld. Een week later hebben we opnieuw gebeld en nogmaals aangegeven de beleggingsverzekering te willen afkopen. Twee dagen later werden we weer gebeld of we het wel zeker wisten.
Dat was op vrijdag 13 april en helaas konden we zelf toen pas weer na het weekend op maandag terugbellen. En zo …had de firma delta Lloyd/ Spaarfonds weer enkele dagen gewonnen.
Tijdens het nieuwe telefoongesprek duidelijk aangegeven toch echt de verzekering af te willen kopen. Deze keer kregen we te horen dat we opzegpapieren toegezonden zouden krijgen binnen 2-3 weken????. Uiteindelijk ontvingen wij de papieren in de week van 24 april, maar konden wij ze, i.v.m. midweek vakantie, niet eerder invullend dan 28 april. Toen direct op de post gedaan. Alleen dat was uiteraard weer in een weekend en Koninginnedag erachteraan. Overigens stond op het overzicht/opgave afkoopwaarde vermeld:
Waarde beleggingen per afkoopdatum 01.05.2012: €5223,53 en daarnaast een bedrag van €510,39 als tegemoetkoming kosten.
In totaal zouden we dan in 16 jaar €797,92 verlies hebben.
Maar, helaas is dit blijkbaar nog steeds niet het bedrag dat wij uitgekeerd krijgen. Onderaan de brief stond nl het volgende vermeld: ” De verkoop van uw aandelen geschiedt op de 1e werkdag van de maand NA ontvangst van de gevraagde stukken.” En dit is nu precies waarom wij het helemaal hebben gehad met het uitzuigende karakter van Nationaal Spaarfonds, Delta Lloyd en alles en iedereen die ermee te maken hebben. Het enige doel is om net zolang te rekken, totdat de koersen verder gaan dalen en dan wel uit te willen betalen, zodat het ze minder kost. Schandalig!!!!

Gewenste Oplossing:

De koersen zijn vanaf maart tot en met nu (17/5) wederom gedaald: koers Delta Lloyd Investment Fund 17/05 € 6,00
Wij zijn tevreden wanneer bij het afkopen van de beleggingsverzekering de koers van 01/04/2012 € 6,27 wordt aangehouden. Ook dan hebben wij nog niet eens onze inleg terug, maar blijft de schade beperkter.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nationaal Spaarfonds in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Nationaal Spaarfonds een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Nationaal Spaarfonds

Heeft op 24 mei 2012 om 10:29 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is telefonisch contact opgenomen. We hebben de klant een voorstel gedaan. Waarde is inmiddels overgemaakt naar de klant.
Klant is tevreden met de oplossing.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM