Klacht: Verduistering en oplichting

Bart en Femia op 26 mei 2013 over Mister Auto Webshop in de categorie Internetshops - Auto's en auto onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 3 juni 2013
Status Opgelost
Datum 26 mei 2013

Een klant van Mister Auto Webshop heeft een koppelingset besteld die na een week niet was geleverd. Na het weigeren van het pakket op advies van het bedrijf, ontving de klant geen terugbetaling, ondanks bewijs van retourzending. De klant beschuldigt het bedrijf van verduistering en oplichting.

Mijn Klacht:

De bestelde koppelingset voor een Landrover Discovery was na een week nog niet binnen.Inmiddels had ik hem ook niet meer nodig, want:de een traag, de ander graag. Op advies van nota bene Mister Auto weigerde ik het pakket toen dit uiteindelijk arriveerde.
Na een uitgebreide mailwisseling, en een brief met ingebrekestelling heb ik, zes weken later, nog steeds mijn geld niet terug. M.A. beweert het pakket niet terug ontvangen te hebben, terwijl uit de track and tracing blijkt dat dit wél zo is.
Dit heet verduistering en oplichting!
Bart

Gewenste Oplossing:

Ogenblikkelijk geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Mister Auto Webshop in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Mister Auto Webshop een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Mister Auto Webshop

12 jaren geleden - Beste heer/mevrouw, Het gehele bedrag is reeds aan u terug gestort. Onze excuses voor de vertraging. Met vriendelijke groet, Het Team Mister-Auto

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM