Klacht: misleiding

traa op 18 november 2013 over Vriendenloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 18 november 2013

René van Valkengoed heeft een klacht ingediend tegen de Vriendenloterij over misleiding. Hij ontving een kraskaart en kon de krasnummers niet controleren via e-mail, waardoor hij contact opnam met de klantenservice. Hoewel hem werd beloofd dat er €15 zou worden bijgeschreven, is er alleen €11 afgeschreven van zijn rekening zonder de beloofde winst.

Mijn Klacht:

kraskaart ontvangen, dan via mail controleren voor een prijs.
Dat is onmogelijk omdat de krasnummers niet geplaatst kunnen worden en daarom gebeld.Het gesprek wordt dan zonder tegenspraak of wat dan ook opgenomen en zal de gewonnen €15 worden bijgeschreven.Wel is er €11 afgeschreven maar niet die €15 bijgeschreven.Is mijn banknummer alleen maar goed voor afschrijvingen? Zo blijven en maak je geen vrienden.René van Valkengoed.

Gewenste Oplossing:

De gewonnen prijs ook uitbetalen, en hoe weet ik dat ik een prijs heb?

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vriendenloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vriendenloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM