Klacht: Met een bloeding naar huis gestuurd en moest 2 dagen in het ziekenhuis blijven

Huup op 08 november 2021 over Xpert Clinic in de categorie Medische produkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Xpert Clinic has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Medische produkten
Status Open
Datum 8 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben bij expert clinics aan een Triggerfinger geopereerd. Na twee weken kreeg ik een bacteriële infectie. Mijn inziens lag dit aan de hechtingen die zijn op een paar na geknapt. Ik heb mijn wond altijd goed onderhouden. Bij het melden van dit werd ik hieraan snel geholpen. Mijn hand lag behoorlijk open na de operatie. Van het helingsproces heb ik elke paar dagen foto’s van gemaakt.

Na de operatie kon ik na een paar uur weer naar huis. Wat opviel was dat ik veel bloed verloor. Ik had dit in de auto nog niet goed in de gaten maar na tien minuten liep het bloed over m’n kleding en stoel. We zijn direct naar het ziekenhuis gereden die op in de buurt was. Aldaar werd ik wederom aan m’n hand geholpen want er was een ader geraakt. Ik moest daarvoor nog twee dagen in het ziekenhuis blijven.

Ik ben nadien nog drie maal bij de expert arts geweest maar dit bleef bij advies hoe ik de hand moest gebruiken opdat ik er geen stijve vinger aan over te houden. Maar met dat advies kon hij het niet verhelpen het kwaad was al geschied.

Ik heb een klacht bij experts ingediend en daar heb ik nog steeds geen respons op gehad.

Nu heb hier een stijve vinger aan overgehouden en elke dag pijn omdat ik er te weinig huid heb na de operaties.
Er is in het helings traject meerdere malen door de arts dat hij mij zou helpen als mijn wond geheeld was. Niet dus. Want het was te complex. En nu heb ik hand die elke dag pijn doet. En kan kleine dingen niet oppakken en of vasthouden.

Gewenste Oplossing:

Ik wil een operatie die me pijn vrij maakt. Het kan toch niet zo zijn dat dit niet kan in deze tijd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Xpert Clinic over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Huup
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM